EURO 200

Hotărârea nr. 225/2020 privind modificarea Normelor metodologice pentru aplicarea Legii nr. 269/2004 privind acordarea unui ajutor financiar în vederea stimulării achiziţionării de calculatoare
Beneficiază elevii a căror familii realizează venituri brute totale mai mici de 250 lei/membru de famile
Cererile de acordare se pot transmite prin email pe adresa școlii: scoala_8_roman@yahoo.com
Citește aici

3 Responses to EURO 200

1. Cucută Iuliana spune:

Bună ziua, acest beneficiu îl au toți copii care se încadrează în funcție de ancheta socială sau în funcție de venit pe membru de familie? Nu s-a menționat venitul dar informativ aș vrea să știu dacă se poate, vă mulțumesc!

• iulian4321 spune:

Tichetul Euro 200, în valoare de 200 euro, pentru achiziționarea de calculatoare se obține pe bază de cerere, trimisă pe adresa de email a unității scoala_8_roman@yahoo.com.
      Beneficiază de acest tichet valoric, elevii a căror venituri totale brute ale familiei nu depășesc 250 lei/membru de familie.
      Dacă intr-o familie sunt mai mulți copii care sunt elevi, pot beneficia toți de acest tichet valoric(Euro 200) și trebuie depusă cerere pentru fiecare copil.
      Nu este necesară efectuarea unei anchete sociale.
      Pentru mai multe detalii luați legătura cu învățătorul/dirigintele clasei

Iulian Neagu

• iulian4321 spune: