Clubul de lectură Năzdrăvanii

Elevii clasei a II-a A de la Școala Gimnazială Calistrat Hogaș din Roman, coordonați de doamna prof. înv. primar Daniela Bădărău și de doamna bibliotecară Cristina Arsenici, au desfășurat activități în cadrul Clubului de lectură, în zilele de 02.02.2022 și 03.02.2022.
Sub emblema ZIUA INTERNAȚIONALĂ A CITITULUI ÎMPREUNĂ, au descoperit cu bucurie farmecul de neegalat al schițelor scriitorului Ion Luca Caragiale. Mereu de actualitate, personajele le-au stârnit râsul, precum și dorința de a desluși întâmplările prin care au trecut acestea. Singuri au descoperit existența unor comportamente demne de un Goe sau un Ionel!
Au ilustrat prin imagini câteva momente din schița D-l Goe, reușind să surprindă aspecte definitorii ale vremurilor trecute, dar mereu actuale!

 

Clubul de lectura Nazdravanii

https://www.facebook.com/100000682818953/videos/824047501801169/

 

Distribuie această postare:

Ultimele Articole

Scroll to Top